Ako som sa stal pošahancom a ako všetko je inak.

Autor: Miroslav Lukáč | 22.11.2015 o 18:12 | (upravené 22.11.2015 o 19:41) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  474x

  Krátka novembrová úvaha o rovnováhe a normalite a o súčasnom Pošahanom svete. Možno len do volieb...

Začnem rusizmom - prímerom, ako všetko je naopak. Tento príklad používam v polemike s mojimi mladými priateľmi s ktorými rád žartujem, že odo mňa staršie je len hnedé uhlie, ale idey Veľkého októbra a Víťazného februára sú večné a Lenin / v niektorých v nás/ je večne živý a jeho odkaz aktuálny...A je to tak! Druhý príklad uvádzam, že doba je nenormálna a nevybalancovaná, lebo popiera normálny vývoj. Veď posúďte!

Komunisti kšeftujú! Židia bojujú! Ateisti hlásajú lásku k postihnutým a blížnym! Kresťania trpia odporom a nenávisťou - strachom z odkázaných! Čo potom platí na večné časy? Iba tá láska k ZSSR a Putinovi?

V ďalších debatách zvykneme zabŕdnuť do pravdoláskarov, slniečkárov, do zvonenia kľúčmi a ako dobre už bolo...Asi áno, ale ako komu. Niektorí vraj cestovali slobodne do cudziny aj za komunizmu, mohli si myslieť čo chcú / iba zverejniť to nesmeli/, všetci mali Istoty a ochraňoval ich ŠTÁT , ktorý spravodlivo rozdeľoval Hrubý Domáci Produkt tým, čo si to zaslúžili a zvyšok tým ostatným. Ako dnes!

Na frázu "to ste si vyštrngali, čo?" odpovedám. Vyštrngali a boli sme radi, že sme sa živí a zdraví vrátili k rodinám.Ako upozorňovali lídri Novembra , Kňažko a Budaj, snajperi a Ľudové milície /obdoba HSĹS/  čakali na okraji mesta na povel. Nabité mali ostrými...ČT 1 ukazovala autentické zábery a rozhovory  pri príležitosti Novembra, ale slovenská RTVS asi kachličkovala...Keď som zrekapituloval výsledky slniečkárov a pravdoláskarov, veľa som v ich prospech nevedel uviesť. Možno preto, že temer okamžite boli z vôle "ľudu" nahradení inými schopnejšími. Všetkého.

To málo dobrého zotrváva dodnes.Aspoň to, že môžem napísať takýto blog, na ktorý slobodne možno odpovedať, čo očakávam. Akurát si musím zvykať na diskusie, trochu zaváňajúce hnojom a vyjadrujúce obrovskú frustráciu.

Dávam kacírsku otázku! Čo zostane po Vás diskutéroch, nenávidiacich slnko, pravdu, lásku? Tá militantná nenávisť? Tá voľba Istôt a Ochrany?               No zbohom...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Neschopnosť vykázať herne z Bratislavy nám ponúka príležitosť prelustrovať, aké osoby sú v pozadí hazardu.

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

SVET

‘Na Ukrajine bojujú nadrogovaní zombíci‘ je hoax

Rusi uviedli, že tam bojujú bojovníci s nadľudskými schopnosťami.


Už ste čítali?