Sme spoločnosť prostitútov, alebo ich klientov, alebo oboje?

Autor: Miroslav Lukáč | 5.12.2015 o 17:58 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  874x

Úvaha na tému večného javu a jeho rozvíjanie v minulosti, súčasnosti a náznakom budúcnosti.Porovnania.

   Najskôr samotná definícia.

V odborných publikáciach sa prostitúcia definuje, ako príležitostné, alebo živnostensky /remeselne/ poskytovanie tela za materiálny, alebo iný zisk. Nemusí ísť o sociálnu núdzu, alebo nedostatok. Môže mať i charakter prostriedku na dosahovanie spoločenskej alebo profesijnej kariéry, prospechu a pod. Z histórie je známa i tzv. latentná prostitúcia, spájajúca sa s povolaním, napr. sekretárka, asistenčné služby a pod.

Ja by som to snáď doplnil ešte o niektoré činnosti v záujmových skupinách, ako -strany, hnutia, susedské, priateľské, spolužiakovské, rodinné a pracovné vzťahy a pod. Myslím, že všetko čo mám na mysli si vie každý jasne, presne, adresne a obsažne predstaviť podľa svojich skúseností...

  Teraz krátky exkurz do minulosti.

Vo svojej mladosti som často stretal zaujímavú osobu. Vysoký, večne opitý, zhovorčivý. Národný umelec Ľudo.O. Ako verne slúžil režimu, bolo transparentné. Až po štrnganí kľúčov som sa dozvedel, že ako mladík za Tisovho režimu poslal svojich zamestnávateľov do plynu /Osvienčim/ a arizoval / pre dnešok, zhabal/ ich majetok. Bola to tá pravá kvalifikácia pre komunistov.  Ako by ste to nazvali?

 V 1968 om roku sme v Československu temer jednotne vzdorovali spiatočníckym komunistom. Niektorí idealisti pritom prišli i o život, ale občania boli jednotní, aktívni a pokrokoví. Až do...! Kým sa nedal kúpiť prospechár, ktorý napísal prvý súhlasný článok s okupáciou a znehodnotil tak obete.Keď som počul, za akú sumu novinár Alex. K. prebehol a zradil, temer som sa mu nedivil...Čo to však bolo proti Východoslovenským železiarňam, Slovnaftu, Váhostavu a pod. Ako by ste to nazvali?

  Potom prišlo obdobie normalizácie, ktoré sa náramne podobá súčasnosti. Tí čo boli hore, neobmedzene diktovali tým, čo boli dole. Vtedy viac politicky, dnes viac finančne. Pokrokový právnik Gustáv H., ktorý mal asi toľko predsavzatí ako niektorí dnešní politici, si ich podržal iba dovtedy, kým Veľký brat z Východu nerozkázal.A bolo. Ako by ste to nazvali?

  A potom prišiel slovenský Novovek.! Každý mohol nadávať na čo chcel. Spolužiak doc. Michal Š. držal transparent s antimečiarovským textom na odborárskom proteste učiteľov..S rovnakým výsledkom ako dnes a asi i s rovnakými "odborovými " zástupcami, bojujúcimi za spravodlivé ocenenie kolegov...Ako by ste to nazvali?

  A poďme ku úplnej súčasnosti. Učitelia, sestričky, vedecká obec, drobní podnikatelia...Všetci narážajú na starých osvedčených štrajkokazov, na prázdne sľuby, populizmus, demagógiu atď. A bohužiaľ im tak ako väčšinou podľahnú. Paradoxne uspejú možno športovci.

  A teraz jedna rada ukrivdeným. Keby ste mali rozum, tak všetci vstúpite do Policajného zboru, dosiahnete benefity, budete mať neobmedzenú moc /sebakontrola/ a nemusíte sa báť ani utečencov. Veď oni sa budú báť Vás.! A Vy ešte vzájomne medzi sebou. Ale to sa dá vydržať, veď my starší sme to absolvovali a sme tu. Slobody sa nenajete!

  A teraz už behom budovať naše slovenské Švajčiarsko, lebo z grafov sa nenajete, ako povedal náš premiér pred svojim prvým volebným víťazstvom  Svetu mier!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?