Terminológia SMERU a bývalej Komunistickej strany československa vykazuje zhody

Autor: Miroslav Lukáč | 17.1.2016 o 19:08 | Karma článku: 10,25 | Prečítané:  773x

Jedná sa o podobnosť čiste náhodnú, alebo cez podobné štruktúry o zákonitú? Zdá sa, že záťaže minulosti sme sa nezbavili.

     Pri domácich uoratovacích prácach som narazil na kúzelný dokument pod názvom IŠLI PROTI NÁM, alebo Poučenie z krízového vývoja. /ČSSR, 1969./

    Zalistoval som v ňom v domnení, že si oživím spomienky mladosti. Text sa mi však zdal príliš súčasný. Bolo treba iba dosadiť niektoré aktuálnosti Veď čítajte!

" Za niekoľko mesiacov bola splnená prvá fáza konsolidácie nášho politického a spoločenského života. Intenzívnym úsilím nového vedenia strany sa dosiahol značný pokrok. Namiesto živelnosti a anarchie nastúpilo cieľavedomé stranícke riadenie celého vývoja spoločnosti. Zdravé jadro strany opäť nadobudlo potrebnú akcieschopnosť a bojaschopnosť. K týmto pozitývnym výsledkom pomohla výmena kádrov v dôležitých funkciách, uskutočnená vedením strany. Dosiahol sa taký stav, že vedenie strany sa už mohlo oprieť o funkcionárov, pracujúcich v najrôznejších úsekoch straníckeho a verejného života a s nimi spoločne presadzovať politiku strany. Nové vedenie strany dosiahlo významný úspech aj v tom, že sa obnovili dobré vzťahy s Komunistickou stranou Sovietskeho zväzu...". /Dosaď Putina/.

    Ku napísaniu týchto riadkov ma inšpirovalo aj stretnutie s bývalým spolužiakom a dúfam i priateľom, ktorý pôsobil posledné desiatky rokov ako VŠ pedagóg na ostrove Malta.Ako správni Slováci sme zabŕdli i do volieb. Keď už nepopíjame, politiku neobídeme. Po jeho poznámke, že niet koho voliť a že aj tak všetci kradnú, som vedel, že koľká bije...Nuž obdiv k politikom, ktorí bijú všetkých a hlava nehlava. Učiteľov, sestričky, dôchodcov, muslimov, opozíciu, Úniu atď. Jemu by som sa nedivil, pretože dlhodobo nežil na rodnej postati a je svojstojný aj so svojim zahraničným dôchodkom.

  Čo však ostatní, minimálne tých kolísajúcich 40% obyvateľstva...Veď väčšina z nich by si za 10 Euro nechala koleno vŕtať. Nedivím sa ale, keď majú vzdelanostnú úroveň Západu a príjmovú Bourkiny Fasso.

   Živo si predstavujem, keby im niekto ukradol 100 Eur a iný 1000Eur, ako by reagovali. V prvom prípade búrlivým protestom a v druhom pokusom o fyzickú likvidáciu zlodeja.Ako však psychológovia a psychiatri vysvetlia týmto 40 tim percentám, že ukradnutie 100 Eur z vrecka je menšie zlo, ako ukradnutie 1000Eur prostredníctvom štátneho rozpočtu? Nuž počkám, kým sa takýto Učiteľ objaví na politickom Nebi.Zatiaľ sa to všetko deje pod ochranou štátu a "spravodlivej Justície",

Vrcholovým prejavom neznalosti, ktorý si môže dovoliť len ten, kto tu dlhodobo nežil, je väčšinový názor - nemám koho voliť, voliť nepôjdem. Ja takúto debatu končím rovnako. Viem koho voliť nebudem a keď voliť nepôjdem, môj hlas pripadne práve jemu. Väčšina o tom ani netuší a preto dočerta s Vami, voličmi nevoličmi!

Musíte vystačiť s balíčkami, alebo s 1,9 Eurami. Navrhol by som do balíčka balíček prepichnutých prezervatívov. Potom by snáď cca 40 % obyvateľstva sa sústredilo na veci rozumné a potrebné, hoci dedičné predpoklady sú veľkým nebezpečím..

Svitá však na lepšie časy.Naša vláda Ochrancov nedovolí u nás vytvoriť ucelené moslimské getá.Čo ale s ucelenými cigánskymi /úmyselne nie rómskymi/ getami? Je to snáď sebakritika, keďže Sme už raz zlyhali? Čo ale s rozvetvenou a súdržnou rodinou tety Anky? Čo s našimi ženami keby potrebovali prejsť cez Luník 1,2,3,4,5,6 atď.? A ktorí maskovaní muslimovia u nás páchajú cca 100 vrážd ročne?

    A nakoniec citát, ktorý potvrdzuje humanizmus a starostlivosť o ľudí, našej Strany. "...ak sem nejaká vláda navozí muslimov, vytvoria sa tu getá...". /Premier, RTVS/.

    Chýba mi údaj, koľko kilogramov muslimov by tá iná vláda "navozila" na Sllovensko a ako by ich spracovala

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?