Terminológia SMERU a bývalej Komunistickej strany československa vykazuje zhody

Autor: Miroslav Lukáč | 17.1.2016 o 19:08 | Karma článku: 10,25 | Prečítané:  780x

Jedná sa o podobnosť čiste náhodnú, alebo cez podobné štruktúry o zákonitú? Zdá sa, že záťaže minulosti sme sa nezbavili.

     Pri domácich uoratovacích prácach som narazil na kúzelný dokument pod názvom IŠLI PROTI NÁM, alebo Poučenie z krízového vývoja. /ČSSR, 1969./

    Zalistoval som v ňom v domnení, že si oživím spomienky mladosti. Text sa mi však zdal príliš súčasný. Bolo treba iba dosadiť niektoré aktuálnosti Veď čítajte!

" Za niekoľko mesiacov bola splnená prvá fáza konsolidácie nášho politického a spoločenského života. Intenzívnym úsilím nového vedenia strany sa dosiahol značný pokrok. Namiesto živelnosti a anarchie nastúpilo cieľavedomé stranícke riadenie celého vývoja spoločnosti. Zdravé jadro strany opäť nadobudlo potrebnú akcieschopnosť a bojaschopnosť. K týmto pozitývnym výsledkom pomohla výmena kádrov v dôležitých funkciách, uskutočnená vedením strany. Dosiahol sa taký stav, že vedenie strany sa už mohlo oprieť o funkcionárov, pracujúcich v najrôznejších úsekoch straníckeho a verejného života a s nimi spoločne presadzovať politiku strany. Nové vedenie strany dosiahlo významný úspech aj v tom, že sa obnovili dobré vzťahy s Komunistickou stranou Sovietskeho zväzu...". /Dosaď Putina/.

    Ku napísaniu týchto riadkov ma inšpirovalo aj stretnutie s bývalým spolužiakom a dúfam i priateľom, ktorý pôsobil posledné desiatky rokov ako VŠ pedagóg na ostrove Malta.Ako správni Slováci sme zabŕdli i do volieb. Keď už nepopíjame, politiku neobídeme. Po jeho poznámke, že niet koho voliť a že aj tak všetci kradnú, som vedel, že koľká bije...Nuž obdiv k politikom, ktorí bijú všetkých a hlava nehlava. Učiteľov, sestričky, dôchodcov, muslimov, opozíciu, Úniu atď. Jemu by som sa nedivil, pretože dlhodobo nežil na rodnej postati a je svojstojný aj so svojim zahraničným dôchodkom.

  Čo však ostatní, minimálne tých kolísajúcich 40% obyvateľstva...Veď väčšina z nich by si za 10 Euro nechala koleno vŕtať. Nedivím sa ale, keď majú vzdelanostnú úroveň Západu a príjmovú Bourkiny Fasso.

   Živo si predstavujem, keby im niekto ukradol 100 Eur a iný 1000Eur, ako by reagovali. V prvom prípade búrlivým protestom a v druhom pokusom o fyzickú likvidáciu zlodeja.Ako však psychológovia a psychiatri vysvetlia týmto 40 tim percentám, že ukradnutie 100 Eur z vrecka je menšie zlo, ako ukradnutie 1000Eur prostredníctvom štátneho rozpočtu? Nuž počkám, kým sa takýto Učiteľ objaví na politickom Nebi.Zatiaľ sa to všetko deje pod ochranou štátu a "spravodlivej Justície",

Vrcholovým prejavom neznalosti, ktorý si môže dovoliť len ten, kto tu dlhodobo nežil, je väčšinový názor - nemám koho voliť, voliť nepôjdem. Ja takúto debatu končím rovnako. Viem koho voliť nebudem a keď voliť nepôjdem, môj hlas pripadne práve jemu. Väčšina o tom ani netuší a preto dočerta s Vami, voličmi nevoličmi!

Musíte vystačiť s balíčkami, alebo s 1,9 Eurami. Navrhol by som do balíčka balíček prepichnutých prezervatívov. Potom by snáď cca 40 % obyvateľstva sa sústredilo na veci rozumné a potrebné, hoci dedičné predpoklady sú veľkým nebezpečím..

Svitá však na lepšie časy.Naša vláda Ochrancov nedovolí u nás vytvoriť ucelené moslimské getá.Čo ale s ucelenými cigánskymi /úmyselne nie rómskymi/ getami? Je to snáď sebakritika, keďže Sme už raz zlyhali? Čo ale s rozvetvenou a súdržnou rodinou tety Anky? Čo s našimi ženami keby potrebovali prejsť cez Luník 1,2,3,4,5,6 atď.? A ktorí maskovaní muslimovia u nás páchajú cca 100 vrážd ročne?

    A nakoniec citát, ktorý potvrdzuje humanizmus a starostlivosť o ľudí, našej Strany. "...ak sem nejaká vláda navozí muslimov, vytvoria sa tu getá...". /Premier, RTVS/.

    Chýba mi údaj, koľko kilogramov muslimov by tá iná vláda "navozila" na Sllovensko a ako by ich spracovala

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?