Páči sa Vám viac nadávka "Zlepenec", "Pošahanci", alebo "Koktavá opozícia" ?

Autor: Miroslav Lukáč | 5.2.2016 o 15:48 | Karma článku: 8,53 | Prečítané:  1209x

 Mne osobne sa najviac páči nadávka "smerák" , "sociálny demokrat", alebo "ochranca mojej vlasti". Vám?.

  Dokončime však hitparádu nadávok.. Zaostalá ÚNIA tomu hovorí "sociálna demokracia karpatského typu".Oni nás ale preceňujú. My sme zatiaľ  "sociálna demokracia malokarpatského typu". Na karpatskú sme zatiaľ dosiahli iba s Karpatským brandy.

A teraz ku "Zlepencu" ! Predchodcom tejto nadávky za tzv. komunizmu bola "plazivá kontrarevolúcia".Boli to všetci, ktorí mali iný názor, výzor, pôvod, dôvod, vzdelanie, kontakty a pod.Skrátka neboli "naši". Umlčiavali ich štatistickými údajmi o úspechoch vládnutia / referáty zo Zjazdov KSČ/, strachom a obavami zo zlej cudziny /americký imperializmus, pásavka zemiaková, zemetrasenia/ a víziami o jasnej budúcnosti. Jedným z hesiel bolo, že "spejeme k jasným horizontom komunizmu". Keď sa žiačik spýtal učiteľa čo je to horizont, dostal odpoveď - "pomyselná čiara, ku ktorej čím sa viac približujete, tým bude vzdialenejšia..." Nuž dali by ste takému učiteľovi priemerný plat, keď takto Strane škodí? Kto nešiel s nami, išiel proti nám. Všetci sme boli v jednom - svojom- šíku, ako sa hovorilo. Kto z neho vybočil, vybočil do Jáchymova /uránove bane - p. Srholec/, do Leopoldova alebo na Pankrác, prípadne mu v akcii "B" zobrali všetko a vyviezli niekam do Zapadákova. Účastníci sú tu ešte medzi nami.

   Milície /stranícka armáda/, Verejná bezpečnosť so svojimi udavačmi /PSVB - Pomocná stráž verejnej bezpečnosti/ a ŠtB /netreba rozpisovať/ so svojimi agentami mali plné ruky "práce", za ktorú boli nadštandardne odmeňovaní.Dnes máme našťastie len Políciu...

   Kedysi Strana bojovala aspoň naoko, proti tzv. buržoázii, t.j. bohatej vrstve. Dnes takisto.Alebo naopak? Sestričky, učitelia, dôchodci, opravte ma, keď sa mýlim. Tá skleróza...Mali sme aspoň lacné pivo, alkohol a cigarety, aby sme sa nebúrili. Dnes síce máme tiež lacné sľuby, ale akosi sa nechcú páčiť. Nevďačníci! Tak sme navyše dostali zákony o odpočúvaní, o náraste policajtov /muslimovia sa tlačia na slovenských hraniciach, aby s nami zdielali blahobyt/, nárast daní, zvýšené postihy vodičov, čiernej práce a pod.

   Okrem "jasných horizontov budúcnosti " sa nič pozitívne nechystá? Veď Kiska na to sám nemôže stačiť! Aj keď je "Dobrý Anjel". Potreboval by celý "Anjelský zbor". Najlepšie tak 150 členný...

   Každý, kto tak nenormálne preferuje a "chráni" svojich, musí rátať s obdobou na strane opačnej. Akcia vyvoláva reakciu, kontra - re...A odtiaľ je už len krok k vojnám a pod.

   Ešte ku "Zlepencu" Ako by som napr. ja mohol byť tak ako niektorí straníci v jednom zoskupení napr. s p. Sokolom? Ešte tak s p.Bezákom, alebo p.Lachom...Možno ale, keby nás spájali financie...Aj komunisti hlásali, že najvyššie ocenenie je finančné. V tom sa asi doba nezmenila. Úsilie VYHRAŤ VOĽBY ZA KAŽDÚ CENU tomu nasvedčuje. Máme vyššie ciele, nielen dotácie. A "cudzie nechceme, svoje si nedáme"!  Veru nie, ani halušky, ani žinčicu. Možno trochu cmaru, za tie dotácie...

  Riško zverejnil "Stručný prehľad rozkrádačiek..."Čo tak ho usporiadať, očíslovať poradie, vyhodiť sporné, rozmnožiť a hodiť do každej Schránky, aj tej obyčajnej. Hotová učebná téma.

   Než som blog dopísal, ten Kiska sa zase dopustil faux pas. Nevymenoval sudcov a kvôli jednomu slovíčku chce otvárať Zákon. Hrozné! Mňa priateľ z Nemecka upozornil, že som mu zabudol uviesť jedno telefónne číslo. No ako keby mu nestačili tie ostatné. Však ich mal ešte 7. Nuž ale Nemci, pedantní a poblúdení...A počul som, že jeden slovenský sedliak odsekol prasaťu jednu nohu. Nebude predsa kvôli varenému kolienku zabíjať celú sviňu... Česť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?