Hyenizmus je štátny, politický, alebo osobný? Alebo všetko dokopy?

Autor: Miroslav Lukáč | 29.3.2016 o 0:00 | (upravené 29.4.2016 o 14:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  149x

Kde boli posledných osem rokov tí, čo tak vyžadujú ohľaduplnosť a slušnosť voči Ficovi a Dankovi? A čo oni sami?

      Ako sa prejavoval súcit a porozumenie uvedených osôb voči ostatnému obyvateľstvu v zmysle rovnosti pred zákonom? Prečo pri porovnateľných prostriedkoch ako dáva do zdravotníctva Česko, u nás zomiera asi o 3000 /slovom tritisíc/ osôb viacej? Tým nechcem povedať, že ostatní čo prežili, majú to čo potrebujú a za čo platia. CT-čko, teta Anka a ani masér dokopy by nedokázali spotrebovať všetko, čo do zdravotníctva prúdi...Ostatné straty komentujú cynici vetami, ako - ak vieš o krádežiach, korupčníctve a spreneverách, oznám to! Tento infantilný názor neráta s tým, že kanibalizmus medzi Políciou, Justíciou a Prokuratúrou neexistuje...

   Vrana vrane oko nevykole. Toto poznanie je staré tisíce rokov. Nik nebol postihnutý, čiže nemáme kriminalitu tohoto druhu...Otázka však znie. Tritisíc mŕtvych nie z vlastnej viny je menej ako dvaja chorí politici? Kde boli všetci títo "súcitní" a čo urobili preto, aby sa aj im nestalo to, čo čo tým tisícom predčasne zosnulým a ďalším tisícom ich zúfalých príbuzných?

  V mojom konkrétnom prípade manželka u rovnakého lekára ako má pán Danko dostala lístok na vyšetrenie tomografom. Poradovník znel na dobu po 2,5 mesiacoch...No comment.! Všetci sme pochopili, že po tej dobe už asi pôjde o samotný pohreb a preto sme vyšetrenie zariadili bohužiaľ štandardným slovenským spôsobom.

  Pacientka po neuveriteľne strastiplných dvoch rokoch chorobe podľahla. Chápeme, že sú choroby so smrteľnými následkami. Vyrovnali by sme sa s tým, keby však ošetrujúca lekárka nebola ohlásila zmenu onkologických liekov na silnejší druh s očakávanými negatívnymi prejavmi. Nenastali žiadne, akoby pacientka lieky ani nedostala, alebo nie v primeranom množstve...

 Po tejto cca dvojročnej tortúre som sa ocitol i ja tam, kde náš premier, dokonca v rovnakých rukách a s rovnakou diagnózou. Nebudem spomínať výnimočné kvality lekárov a sestier. Spomeniem iba výnimočnú nekvalitu podfinancovaného výnimočného pracoviska. /Na požiadanie doložím/.

  Záverom perlička o sociálnom štáte pre všetkých. Kvôli spomínaným ťažkostiam a pre zúfalú snahu predĺžiť manželke život i prostredníctvom osobných prostriedkov  som nedodržal termíny platieb v Sociálnej poisťovni. Podal som si žiadosť o splátkový kalendár. Odpoveď bola zamietavá, pre viacnásobné nedodržanie platieb v minulosti...A tak som zaplatil asi 5 exekučných konaní...Samotná Sociálna poisťovňa po smrti mojej manželky "prepočítavala" dôchodok / vdovecký/ cca 6 mesiacov. Po hrozbe žalobou  urobila prepočet za 24 hodín.Ja som ich však penalizovať nemôhol, lebo v SR sme si všetci rovní...Aký asi komentár o slušnosti voči občanom by napísal pán Karol Lovaš? A prečo ho doteraz nenapísal?

  Zdá sa, že naďalej bude pacientov liečiť procházka na čerstvom vzduchu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?