Hyenizmus je štátny, politický, alebo osobný? Alebo všetko dokopy?

Autor: Miroslav Lukáč | 29.3.2016 o 0:00 | (upravené 29.4.2016 o 14:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  161x

Kde boli posledných osem rokov tí, čo tak vyžadujú ohľaduplnosť a slušnosť voči Ficovi a Dankovi? A čo oni sami?

      Ako sa prejavoval súcit a porozumenie uvedených osôb voči ostatnému obyvateľstvu v zmysle rovnosti pred zákonom? Prečo pri porovnateľných prostriedkoch ako dáva do zdravotníctva Česko, u nás zomiera asi o 3000 /slovom tritisíc/ osôb viacej? Tým nechcem povedať, že ostatní čo prežili, majú to čo potrebujú a za čo platia. CT-čko, teta Anka a ani masér dokopy by nedokázali spotrebovať všetko, čo do zdravotníctva prúdi...Ostatné straty komentujú cynici vetami, ako - ak vieš o krádežiach, korupčníctve a spreneverách, oznám to! Tento infantilný názor neráta s tým, že kanibalizmus medzi Políciou, Justíciou a Prokuratúrou neexistuje...

   Vrana vrane oko nevykole. Toto poznanie je staré tisíce rokov. Nik nebol postihnutý, čiže nemáme kriminalitu tohoto druhu...Otázka však znie. Tritisíc mŕtvych nie z vlastnej viny je menej ako dvaja chorí politici? Kde boli všetci títo "súcitní" a čo urobili preto, aby sa aj im nestalo to, čo čo tým tisícom predčasne zosnulým a ďalším tisícom ich zúfalých príbuzných?

  V mojom konkrétnom prípade manželka u rovnakého lekára ako má pán Danko dostala lístok na vyšetrenie tomografom. Poradovník znel na dobu po 2,5 mesiacoch...No comment.! Všetci sme pochopili, že po tej dobe už asi pôjde o samotný pohreb a preto sme vyšetrenie zariadili bohužiaľ štandardným slovenským spôsobom.

  Pacientka po neuveriteľne strastiplných dvoch rokoch chorobe podľahla. Chápeme, že sú choroby so smrteľnými následkami. Vyrovnali by sme sa s tým, keby však ošetrujúca lekárka nebola ohlásila zmenu onkologických liekov na silnejší druh s očakávanými negatívnymi prejavmi. Nenastali žiadne, akoby pacientka lieky ani nedostala, alebo nie v primeranom množstve...

 Po tejto cca dvojročnej tortúre som sa ocitol i ja tam, kde náš premier, dokonca v rovnakých rukách a s rovnakou diagnózou. Nebudem spomínať výnimočné kvality lekárov a sestier. Spomeniem iba výnimočnú nekvalitu podfinancovaného výnimočného pracoviska. /Na požiadanie doložím/.

  Záverom perlička o sociálnom štáte pre všetkých. Kvôli spomínaným ťažkostiam a pre zúfalú snahu predĺžiť manželke život i prostredníctvom osobných prostriedkov  som nedodržal termíny platieb v Sociálnej poisťovni. Podal som si žiadosť o splátkový kalendár. Odpoveď bola zamietavá, pre viacnásobné nedodržanie platieb v minulosti...A tak som zaplatil asi 5 exekučných konaní...Samotná Sociálna poisťovňa po smrti mojej manželky "prepočítavala" dôchodok / vdovecký/ cca 6 mesiacov. Po hrozbe žalobou  urobila prepočet za 24 hodín.Ja som ich však penalizovať nemôhol, lebo v SR sme si všetci rovní...Aký asi komentár o slušnosti voči občanom by napísal pán Karol Lovaš? A prečo ho doteraz nenapísal?

  Zdá sa, že naďalej bude pacientov liečiť procházka na čerstvom vzduchu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?