Načo sú mladým ženám deti, keď majú mobily, šperky a psov?

Autor: Miroslav Lukáč | 24.7.2016 o 12:35 | Karma článku: 10,17 | Prečítané:  2549x

A načo sú mladým mužom ženy, ktoré nechodia naostro, nie sú VIP a netrčia im ani bradavky? Nuž nanič!

     Vkus a správanie verejnosti sa neustále mení. Otázne je, či k lepšiemu.Naše matky sa kedysi venovali hlavne výchove detí. To ale ešte neboli mobily a psy ešte neboli in. Ani in ešte nebolo nevyhnutne in a image bolo cudzie slovo. Breivik ešte nebol motiváciou a Smotánka nepokazila žalúdok.

    Chodievam plávať na jednu verejnú mestskú pláž. Minulý raz bola séria horúčav prerušená zamračeným dňom a preto sme tam boli iba niekoľkí. Jedna mamička stála po kolená vo vode a telefonovala.Jej cca 4 ročné dieťatko sedelo na deke a lovilo jej pohľad, v domnení, že tam šli kvôli nemu a nie iba si zatelefonovať. Márne! Asi po pol hodine ju mamička okríkla, či nevidí, že telefonuje. Videlo a stíchlo.

   Po ďalšej polhodine mu otrávene hodila čipsy, ktoré väčšinou aj sama zjedla. A telefonovala,telefonovala a telefonovala...Dieťatko čipsy dojedlo a chcelo asi ešte niečo. To nemalo robiť! Mamička mu tak nabrýzgala, že sa rozplakalo. Mal som chuť niečo urobiť, ale mám skúsenosť, že taký starý Out nemá čo hovoriť niekomu, čo je tak In.

   Nechcem podrobne opisovať paralelný dej na ďalšej deke. Aj tam mamička telefonovala, ale asi iba na jednu 1/3 .Druhú sa hrala so psíkom, ktorý vyzeral, že asi práve vyhral Superstar. Možno dieťa bolo dôraznejšie, alebo mamička citovejšia, ale poslednú tretinu tohoto deja venovala dieťatku.

  Keď som cca po 2 hodinách odchádzal, prvá mamička ešte telefonovala, ale druhá sa už miesto so psíkom, hrala s dieťatkom. Pochopil som, že Pokrok zvíťazil.

  A teraz oteckovia. V 9O tich rokoch pripomínali buldogov na reťaziach, pochopiteľne zlatých. Dnes sú nenápadnejší, ale tiež originálni. Tie tetovania nemôžte obísť. Akurát ich množstvo zabíja originalitu. Existuje ešte zopár iných rozpoznávacích znamení, ako napr. Bugatti Veyron, motorka v cene lietadla, hodinky v cene motorky a pod.Najvyššou kategóriou sú hradní páni. Ako inak nazvať objekty stavané väčšinou na vŕškoch, na úkor susedov a s rozmermi bývalých kasární? Ak máte šťastie, môžete tam zhliadnúť i princezny a princezničky.

   Ale nezáviďte! Títo mladí ľudia sa určite narobili a naodriekali dosť. Na tie stovky miliónov určite šetrili možno i niekoľko rokov. Babka k babce, ako hovoria bratia Česi, alebo Ja na bráchu, brácha na mne...

   Komu by sa potom chcelo riešiť deti, usporiadanú spoločnosť a podobné hlúposti. Snáď iba vykopávkam, ktoré si z toho ešte čosi pamätajú. Chvalabohu, že už na nich nezáleží...

   Vláda chce pri udržaní správneho smeru požiadať o pomoc i Európsku úniu. Mala by ale radšej požiadať o pomoc NATO. To má totiž k dispozícii zbrane ešte hromadnejšieho ničenia...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

DOMOV

Matečnú odvolávajú už osem hodín, rozprava pokračuje

Ministerka čelí veľkej kritike.


Už ste čítali?