Na Slovensku nekradni! Nájdi si svojich zlodejov a spravodlivo sa podelte!

Autor: Miroslav Lukáč | 30.7.2016 o 23:38 | Karma článku: 6,43 | Prečítané:  833x

Denník SME škodí čitateľom. Fico !. Nie tak, ako Fico a spol. Čitatelia.! A to ešte nehovoríme o ďalších zradcovských médiách a o tom ako škodia...

    Je prípustné pripustiť, že rozhodujúci dejatelia Slovenskej republiky nekradnú. Určite nie osobne. Majú ale zdá sa na to určených ľudí, ktorých sa z existenčných dôvodov nemôžu vzdať.

    Ako si to inak vysvetliť. Reťaz má takú výdrž a nosnosť, ako jej najslabšie ohnivko. Predstavme si tú najpevnejšiu, obrovskú a výkonnú reťaz, ktorá drží úspešne všetkých. Zrazu jedno očko zhrdzavie, stenší sa oterom, odieraním...A hrozí prasknutím. Nuž načo by boli  zvyšky reťaze, držiace minulosť i budúcnosť so svojou úžasnou odolnosťou a jednotou, keby to jedno očko prasklo? Nastala by reťazová reakcia.

    Zažili Sme ju pri páde komunistov, Mečiara, Dzurindu, Radičovej. Sebekvalitnejšie zvyšky reťaze situáciu nezachránili. A dejiny sa opakujú, ako historici hovoria, po špirále. Prevedenie iné, princíp rovnaký.

    Táto metodika sa týka i Justície, súdnictva, prokuratúry, polície a vôbec celého riadenia štátu. Kto je s kým a ako zreťazený, cítime my občania na sebe denno - denne.

    Model : niekto, kto má nato, alebo primeraný kontakt, porušuje zákony. Formálne sa voči tomu dovolí namietať, veď sme demokracia. Voči sile peňazí a súdružských vzťahov je každý slabý, tak priestupník dokončí svoj priestupok. Dodatočne sa to zlegalizuje, zistí sa, že všetko bolo o.k., prípadne odsúdime tých, ktorí voči tomu namietali. A ty občan buď rád, že je demokracia, lebo by sme ťa mohli ešte nejakým spôsobom zlikvidovať...

   Celý proces mi pripomína vtip z obdobia komunizmu. Zo zápisníka člena Verejnej bezpečnosti. "Dnes o 21 hod. na Štúrovej 9 sa ozval zúfalý dievčenský výkrik, ktorý postupne prechádzal do ženského..."

   Aj dnešné výkriky po práve a spravodlivosti sa mi zdajú, že prechádzajú do smrteľného chrapotu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

DOMOV

Matečnú odvolávajú už osem hodín, rozprava pokračuje

Ministerka čelí veľkej kritike.


Už ste čítali?