Na Slovensku nekradni! Nájdi si svojich zlodejov a spravodlivo sa podelte!

Autor: Miroslav Lukáč | 30.7.2016 o 23:38 | Karma článku: 6,43 | Prečítané:  825x

Denník SME škodí čitateľom. Fico !. Nie tak, ako Fico a spol. Čitatelia.! A to ešte nehovoríme o ďalších zradcovských médiách a o tom ako škodia...

    Je prípustné pripustiť, že rozhodujúci dejatelia Slovenskej republiky nekradnú. Určite nie osobne. Majú ale zdá sa na to určených ľudí, ktorých sa z existenčných dôvodov nemôžu vzdať.

    Ako si to inak vysvetliť. Reťaz má takú výdrž a nosnosť, ako jej najslabšie ohnivko. Predstavme si tú najpevnejšiu, obrovskú a výkonnú reťaz, ktorá drží úspešne všetkých. Zrazu jedno očko zhrdzavie, stenší sa oterom, odieraním...A hrozí prasknutím. Nuž načo by boli  zvyšky reťaze, držiace minulosť i budúcnosť so svojou úžasnou odolnosťou a jednotou, keby to jedno očko prasklo? Nastala by reťazová reakcia.

    Zažili Sme ju pri páde komunistov, Mečiara, Dzurindu, Radičovej. Sebekvalitnejšie zvyšky reťaze situáciu nezachránili. A dejiny sa opakujú, ako historici hovoria, po špirále. Prevedenie iné, princíp rovnaký.

    Táto metodika sa týka i Justície, súdnictva, prokuratúry, polície a vôbec celého riadenia štátu. Kto je s kým a ako zreťazený, cítime my občania na sebe denno - denne.

    Model : niekto, kto má nato, alebo primeraný kontakt, porušuje zákony. Formálne sa voči tomu dovolí namietať, veď sme demokracia. Voči sile peňazí a súdružských vzťahov je každý slabý, tak priestupník dokončí svoj priestupok. Dodatočne sa to zlegalizuje, zistí sa, že všetko bolo o.k., prípadne odsúdime tých, ktorí voči tomu namietali. A ty občan buď rád, že je demokracia, lebo by sme ťa mohli ešte nejakým spôsobom zlikvidovať...

   Celý proces mi pripomína vtip z obdobia komunizmu. Zo zápisníka člena Verejnej bezpečnosti. "Dnes o 21 hod. na Štúrovej 9 sa ozval zúfalý dievčenský výkrik, ktorý postupne prechádzal do ženského..."

   Aj dnešné výkriky po práve a spravodlivosti sa mi zdajú, že prechádzajú do smrteľného chrapotu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Trenčín odmieta dať titul Banskej Bystrici na domácom ľade

Prenos môžete sledovať online s nami.

PRIMÁR

Chlapca liečila slinami besného psa. Lekári sú zhrození

Homeopatka dala dieťaťu potenciálne smrtiaci roztok s besnotou.


Už ste čítali?