Had Smeru požiera sám seba od chvosta. Stihne sa zničiť sám skôr, ako ho zničí Matovič?

Autor: Miroslav Lukáč | 25.10.2019 o 17:27 | Karma článku: 5,18 | Prečítané:  2051x

Od chvosta po hlavu meria veľa metrov. Od hlavy po chvost sa práve vyšetruje a zisťuje. Pochádza väčšinou z cirkusu zvaného " Komunistické Československo a jeho obdivovatelia".

   A volič je hovno, hovorí klasik - vládca republiky. Ale nie je to nadávka, je to lichôtka. Ak si prečítate väčšinu diskutérov na tému prezidentka, úžerník, liberálni fašisti, dospejete k rovnakému, alebo horšiemu úsudku.

   Nechcem byť hovorcom bohatých, ale mám rád pravdu. Nemýliť si s Pravdou.                                              Je častým javom, že niekto chudobný ukradne drobnosť v bohatom prostredí. 

     Je ešte častejším javom, keď stredne bohatý človek chce zväčšiť svoje bohatstvo na úkor iných.

      Je ale zriedkavé, keby multimilionár  ukradol nejakú drobnosť. A multimiliardári  nakoniec i tak končia     pri charite. Gatesovia, Zuckerbergerovia, Sorosovia sú toho príkladom. Všetci, čo pochopili, že na druhý svet si bohatstvo nevezmú. A všetci čo bohatli generačne, tvrdou prácou a nezávisle na štátnom rozpočte. Alebo na základe geniálnych poznatkov a myšlienok. Áno, sú aj takí...Nie je to však zatial náš prípad. Ale prvé lastovičky tu už máme. Volajú sa úžerníci, liberálni fašisti a pod. 

     Dodnes počujem otcovu radu - snaž sa o maximálny výkon v akejkoľvek činnosti a keď sa dá, byť aj bohatým. Iba taký človek je veľkorysý. Od komunistu, ktorý bol dedinský pijan, alebo muzikant a potom znárodnil úspešnú ČSR, nečakaj nič. Ten vie, koľko hladu vydržíš a viac ti nedá. 

     Už cítim krv z poznámok diskutérov, ktorí neunesú tézu, že bohatstvo sa s charakterom nevylučuje. Tým nie je povedané, že bohatstvo kriminálneho pôvodu /napr. u nás - viď kauzy/, je o.k. Skúste ale odsúdiť Nobela a jeho nadáciu, alebo mu závidieť!

    A vraciam sa ku svojej pôvodnej myšlienke, zveriť štát novinárom.Veď oni jediní naprávajú túto demokratúru a niekedy i za cenu života.  Preto opäť navrhujem.

 - premiér - šéfredaktor

- minister vnútra - šéf investigatívcov

- minister zdravotníctva - redaktorka z rubriky "Zdravie!

- minister hospodárstva - redaktor z "Urob si sám"

- minister školstva - redaktor "Armádneho magazínu" , musí mať úctu k výložkám

- a na ministra financií zaangažovať Davida Copperfielda

   Ale nastúpiť môžu, až keď všetkých odhalia...                             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Dobu kešu nezastavíš

Americká vláda odstrihla Kočnera od vymožeností globálneho finančného systému. Očividne sú neinformovaní.

AUTORSKÁ STRANA VIKTORA KIŠŠIMONA

Kučera sa vybral do politickej pasce

List fanúšika Karolovi Kučerovi.


Už ste čítali?