Had Smeru požiera sám seba od chvosta. Stihne sa zničiť sám skôr, ako ho zničí Matovič?

Autor: Miroslav Lukáč | 25.10.2019 o 17:27 | Karma článku: 5,19 | Prečítané:  2178x

Od chvosta po hlavu meria veľa metrov. Od hlavy po chvost sa práve vyšetruje a zisťuje. Pochádza väčšinou z cirkusu zvaného " Komunistické Československo a jeho obdivovatelia".

   A volič je hovno, hovorí klasik - vládca republiky. Ale nie je to nadávka, je to lichôtka. Ak si prečítate väčšinu diskutérov na tému prezidentka, úžerník, liberálni fašisti, dospejete k rovnakému, alebo horšiemu úsudku.

   Nechcem byť hovorcom bohatých, ale mám rád pravdu. Nemýliť si s Pravdou.                                              Je častým javom, že niekto chudobný ukradne drobnosť v bohatom prostredí. 

     Je ešte častejším javom, keď stredne bohatý človek chce zväčšiť svoje bohatstvo na úkor iných.

      Je ale zriedkavé, keby multimilionár  ukradol nejakú drobnosť. A multimiliardári  nakoniec i tak končia     pri charite. Gatesovia, Zuckerbergerovia, Sorosovia sú toho príkladom. Všetci, čo pochopili, že na druhý svet si bohatstvo nevezmú. A všetci čo bohatli generačne, tvrdou prácou a nezávisle na štátnom rozpočte. Alebo na základe geniálnych poznatkov a myšlienok. Áno, sú aj takí...Nie je to však zatial náš prípad. Ale prvé lastovičky tu už máme. Volajú sa úžerníci, liberálni fašisti a pod. 

     Dodnes počujem otcovu radu - snaž sa o maximálny výkon v akejkoľvek činnosti a keď sa dá, byť aj bohatým. Iba taký človek je veľkorysý. Od komunistu, ktorý bol dedinský pijan, alebo muzikant a potom znárodnil úspešnú ČSR, nečakaj nič. Ten vie, koľko hladu vydržíš a viac ti nedá. 

     Už cítim krv z poznámok diskutérov, ktorí neunesú tézu, že bohatstvo sa s charakterom nevylučuje. Tým nie je povedané, že bohatstvo kriminálneho pôvodu /napr. u nás - viď kauzy/, je o.k. Skúste ale odsúdiť Nobela a jeho nadáciu, alebo mu závidieť!

    A vraciam sa ku svojej pôvodnej myšlienke, zveriť štát novinárom.Veď oni jediní naprávajú túto demokratúru a niekedy i za cenu života.  Preto opäť navrhujem.

 - premiér - šéfredaktor

- minister vnútra - šéf investigatívcov

- minister zdravotníctva - redaktorka z rubriky "Zdravie!

- minister hospodárstva - redaktor z "Urob si sám"

- minister školstva - redaktor "Armádneho magazínu" , musí mať úctu k výložkám

- a na ministra financií zaangažovať Davida Copperfielda

   Ale nastúpiť môžu, až keď všetkých odhalia...                             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?