Vznikne u nás skutočná Demokracia paradoxne vďaka chamtivosti?

Autor: Miroslav Lukáč | 16.11.2019 o 1:22 | Karma článku: 1,24 | Prečítané:  482x

Niekde sudcovia  trestajú zločincov v prospech občanov. Niekde zločinci trestajú občanov prostredníctvom sudcov.

     Podstata väzí hlbšie, ako sa navonok zdá. Aj komunistická aparatúra sa skladala z ľudí, ktorým nešlo len o peniaze, ale hlavne o MOC. Niekedy o absolútnu. Taký Husák nebol človekom peňazí a pôžitkov, bol však človekom moci. Ostatní sa ruvali medzi sebou tiež podľa tohoto kľúča. G.H. obetoval viac, ako získal.

      Dnes tu máme zrkadlový odraz. Fico tiež nie je človek peňazí . Je tiež človekom moci a to za každú cenu. Peniaze sú mu iba prostriedkom. Tiež je schopný obetovať viac, ako získať. Nastúpil štandardný koniec stredovýchodných  vládcov.

      Minulý režim sme nazvali zločinným. Jachymovy, Gulagy, tresty smrti oponentom, cenzúra, nedostatok z hlúposti, mínové polia, ostnaté drôty. So strojcami tohoto stavu sme tu žili 40 rokov. Každý normálny človek by očakával ich potrestanie, aspoň odstavením od koryta. Poznali sme ich všetkých, dokonca i utajených aj s ich krycími menami.

     Nič proti kachličkárom. Ale prečo neboli postihnutí tí, ktorí zločinný režim riadili? Ani symbolicky? Pritom ich štartovacia čiara, finančná i ekonomická bola lepšia, ako u ostatných. Profitovali z členstva v KSČ,, študovali v zahraničí, poberali výhody / tzv. Diplomatické predajne, práca v zahraničí a pod./. Dnes majú vyššie dôchodky ako tí, ktorých týrali a zneužívali. Prečo sa sudcovia dodnes obmenili iba vekom a nie ideologicky a odborne? Stalo sa už niekedy, aby ten čo spôsobil krivdu /niekedy nesmierneho rozsahu/ dal žalobu na seba?

    V tomto sa prezident Havel mýlil, rovnako ako Ježiš. Spoľahol sa na ľudské kvality a normalitu. Podobne sa vyjadroval aj Lenin. Človek vo svojej malosti sklamal. A bývalí súdruhovia súdia ďalej, bývalí VB rozhodujú ďalej, bývalí prokurátori...A niektoré mená sa generačne objavujú znovu. Popri nich sú postavy ako Kotleba, Danko, Blaha, Glváč a pod. úplne marginálne. 

     Čo však môžeme čakať, keď u nás vládne beztrestnosť a tá je hierarchicky chránená? Koho mohlo napadnúť, že niekto ukradne Východoslovenské železiarne, alebo Slovnaft? A ignorovať, že sme sa na ne skladali všetci svojou úbohou životnou úrovňou? To však už prebolelo.

     Ale dnes, keď si spočítame, koľko z nášho štátneho rozpočtu delia kočnerovci svojim ľuďom, mohli by sme sa spamätať. Že všetci chcú iba kradnúť, je falošný výkrik tých, ktorí to doteraz robili.Prinajmenšom Truban, Kiska, Matovič kradnúť nemusia. Majú luxus voľby - sú bohatí. A samotný odchod zodpovedných kriminálnikov zo svojich postov ešte nie je spravodlivosť. Tú treba vykonávať s pomocou Leopoldova.

      A symbolom odchádzajúcej doby je, že exprezident Schuster a ambasador Weiss poučujú Kňažka a Budaja o NOVEMBRI... Nuž nerád, ale Česť práci!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Prokurátorská zápcha

Vedenie koalície sa zdá nefunkčné. Využíva to opozícia.


Už ste čítali?