Najdrahší seriál storočia ašpiruje na Oskara. Kasový trhák, ktorý roztrhol štátnu kasu.

Autor: Miroslav Lukáč | 6.12.2019 o 20:39 | (upravené 7.12.2019 o 16:07) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  2249x

Oskara všetkým známym tvorcom spolu s účinkujúcimi budú prideľovať v Bratislave. Titanic sa červená...

     To, o čo sa filmári pokúšali 30 rokov od Nežnej, sa stalo skutočnosťou. Zobrazili príčiny potopenia Slovtitanicu, ale i priebeh jeho výstavby, v lodenici, zvanej Slovensko. Tvorcovia a účinkujúci sa nepretržite dopĺňali. Súčiastky a subdodávky sa vyrábali všade, kde sa dalo a kde tvorcov nechytili. A 30 rokov ich nechytili, lebo investori povedali, že SKUTOK sa nestal.

     Preto všetci známi a možno aj neznámi tvorcovia dostanú OSKARA /Fegyveresa/. Udeľovať ich budú v Justičnom paláci Bratislava. Mohol by samotný Oskar Fegyveres. Tí, ktorí sa zoznámili s pliagou všetkých "lodiarov", presakovaním tajných informácií, dostanú cenu na Maledivách, Seycheloch, Juhoafrickej únii a pod.

    Niekoľko ukážok zo scenára .

- hudba hrá, stoly sa prehýbajú exkluzívnymi lahôdkami, cestujúci tancujú a Slovtitanic sa potápa ďalej

- kapitán, 1 oficier, 2,3,4,5,6,7,...uisťujú pasažierov, že Slovtitanic je nepotopiteľný, lebo ho riadia Titani, spolu s kapitánom. Najlepší to vodcovia z celej  evropejskoj roódiny ...

    Medzitým si velenie lode aj s pomocným personálom potichu balí batožinu so statočne nadobudnutým imaním, vyprázdňujú schránky, čistia a kontrolujú zbrane na posledný boj o záchranné člny, ktorých je nedostatok. Potopenie zatiaľ nepripúšťajú, záchranu si zaplatia. Doteraz to tak bolo vždy. Všetko si kúpili. ŠTÁT, PRAVDU, aj PRÁVO. Tak aký strach. 

    O cestujúcich II. a III. triedy sa nezaujímajú. "Bez peněz a známostí do luxusu nelez!", ako hovoria bratia Česi. A ešte " za málo peněz, málo muziky". Ani kradnúť a podvádzať nevedia. Čo s takými?

   Ale teraz pozor! práve hrajú a tancujú na jeden nesmrteľný hit - Blíž k Tebe Bože môj, len k Tebe blíž." A celá VIP paluba od dojatia slzí.

   Z podpalubia doliehajú tiché zvuky ľudového hitu - Keď tlačí do prachu, nás ťažký kríž...A tiež všetci slzia...

    Dojímavé boli aj ďalšie scény, za ktoré aktéri asi tiež dostanú dlhoročné uznania. Keď prebiehali záchranné práce, prejavili sa osobné charaktery a nútená súdržnosť. Nikto nechcel nastúpiť do záchranných člnov, hoci sa predpokladali ľúte boje. Všetci boli presvedčení, že loď prežije aj po náraze Február 2020, lebo tak ich uisťoval Titan aj s kapitánom. Oni vraj opustia loď ako poslední, prípadne neopustia a zahynú. Utopia sa v lžiach.

    Obmieňali neschopnú posádku, až táto prestala poslúchať. A krásna blondína s modrými kruhami pod očami na prove spieva kultový hit - "Vy k...vy! "

    V diaľke sa už rysujú brehy Ameriky, tuším Alcatrazu. Alebo sú to Mellove pohostinné Maledivy? A socha Slobody je silne zahalená mrakmi.

    Všetky ocenenia sa dozvieme po 29.2.2020, kedy bude zasadať Veľká Oskarova - Fegyveresova Porota. A často a dlho...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Navaľnyj pristál v Moskve, na letisku ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.

Prieskum: Sme rodina je len tesne nad hranicou zvoliteľnosti

Sme rodina by sa do parlamentu dostala len tesne


Už ste čítali?